امروز : چهارشنبه 1396/03/03
مصادف با 2017/05/24 میلادی
سخن هفته
           کار جهادی و انقلابی

بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگران در روز 12 اردیبهشت 96:

« این را هم همه بدانند، خود نامزدهای محترم هم بدانند که ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم. در همه‌ی بخشها، کمربسته بودنِ مثل یک جهادگر لازم است‌؛ این اگر بود، کارها راه می‌افتد؛ این اگر بود، بن‌بست‌ها باز میشود، شکافته میشود؛ [یعنی] کار فراوان، پُرحجم و باکیفیّت و مجاهدانه و انقلابی. انقلابی یعنی چه؟ بعضی خیال میکنند وقتی میگوییم انقلابی، یعنی بی‌نظم؛ نخیر، اتّفاقاً یکی از خطوط اصلی انقلابی‌گری، نظم است؛ منتها انقلابی، یعنی اینکه خودمان را سرگرم کارهای حاشیه‌ای و تشریفاتی و زرق‌وبرقی و مانند اینها نکنیم؛ کار انقلابی یعنی برای یک مجوّز [راه‌ها را کوتاه کنند]. عدّه‌ای از این کارآفرینانِ بااخلاص و متدیّن، چندی پیش آمدند با ما ملاقات کردند و گفتند که برای مجوّزِ یک چیز کوچک -که حالا اسم آوردند و بنده نمیخواهم جزئیّات را بیان کنم- باید انسان از مثلاً ۲۰ یا ۲۵ جا مجوّز بگیرد؛ اینها کار غیر انقلابی است. کار انقلابی یعنی آن کسانی که ضوابط را تعیین میکنند، بیایند راه‌ها را کوتاه کنند؛ راه‌های میان‌بُر بگذارند جلوی پای مردم، جلوی پای کارآفرین، جلوی پای کسی که میخواهد خدمت بکند؛ کارهای لازم اینها است، [مسئولین] دامن همّت به کمر بزنند و واقعاً کار کنند».
خلاصه اخبار

راهنمای شرکت در انتخابات مجمع کانون بازنشستگان وزارت دفاع

بسمه تعالی
عرض سلام و احترام خدمت همکاران و پیشکسوتان محترم بازنشسته در وزارت دفاع
 
با استعانت از خداوند متعال و عنایت حضرت بقیه الله (عج) کانون بازنشستگان وزارت دفاع دومین انتخابات مجمع عمومی کانون بازنشستگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را بصورت اینترنتی از طریق وب سایت کانون بر گزار می نماید .
از اینرو مراحل چگونگی شرکت در این انتخابات را در قالب این راهنما حضورتان تقدیم می نمائیم .
امیدواریم بتوانیم با کمک و همیاری شما عزیزان پیشکسوت در انجام این ماموریت مهم موفق شویم . ان شالله
 
قبل از اینکه مراحل انتخابات را با هم مرور کنیم ابتدا اطلاعاتی که شما برای شرکت در انتخابات مجمع نیاز دارید را اعلام می نمائیم . برای انجام بهتر انتخابات ، در دسترس بودن این اطلاعات می تواند به شما کمک کند که به راحتی در انتخاب شرکت نموده و رای خود را به کاندیدای مورد نظرتان بدهید .

 
اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در انتخابات :
  1. داشتن شماره شناسائی فرد بازنشسته
  2. داشتن کد ملی فرد بازنشسته
  3. داشتن شش رقم آخر شماره کارت شناسائی فرد بازنشسته .
لازم به ذکر است که هر سه این اطلاعات بر روی کارت شناسائی شما وجود دارد .
مطابق شکل زیر :
تذکر مهم قبل از شرکت در انتخابات :
  1. هر فرد بازنشسته فقط یکبار می تواند در انتخابات شرکت نماید .
  2. هر بازنشسته با توجه به استان محل سکونت خود می تواند منطقه مورد نظر خود را انتخاب نماید و در انتخابات شرکت نماید .
  3. با توجه به تعداد کاندیداهای مجاز در هر منطقه می توانید به همان تعداد کاندیدا رای دهید .
  4. در منطقه یک و دو که از یک کاندیدا بیشتر است شما می توانید کمتر از تعداد تعیین شده رای دهید . اما نمی توانید کمتر از یک رای بدهید .
بدین معنا که برای شرکت در انتخابات حد اقل باید به یک نفر رای دهید . اما بیشتر از تعداد مجاز در هر منطقه نمی توانید رای دهید . و سیستم به شما خطا می دهد .
مراحل شرکت در انتخابات
  1. ابتدا با استفاده از آدرس www.kanonevdja.com وارد سایت کانون شوید .
 
  1. حال بر روی نوار منوی سایت گزینه " انتخابات مجمع عمومی "  که در تصویر با شماره 1 نمایش داده شده است و یا  بر روی " بنر قرمز رنگ  " که در تصویر با شماره 2 نمایش داده شده است کلیک کنید تا به صفحه ورود به سایت برای شرکت در انتخابات هدایت شوید .پس از کلیک بر روی یکی از این دو گزینه شما به صفحه ورود به سایت هدایت میشوید که باید کد ملی و شماره شناسائی خود را وارد نمائید .سپس بر روی کلید آبی رنگ " لاگین " کلیک کنید .همچنین می توانید از روشی دیگر برای ورود به صفحه انتخابات بشرح زیر اقدام کنید .

در این روش پس از باز شدن صفحه اصلی سایت در نوار بالای سایت بر روی کلمه ورود کلیک کنید . مطابق تصویر زیر  :پس از آنکه بر روی کلمه " ورود " کلیک کردید صفحه زیر برای شما باز می شود که می بایست در این صفحه  کد ملی شماره شناسائی خود را وارد کنید .

سپس بر روی کلید آبی رنگ " لاگین " کلیک کنید .
توجه داشته باشید که اطلاعات را صحیح و دقیق وارد نمائید . در غیر اینصورت سیستم به شما پیام خطا میدهد . مطابق شکل زیر:پس از اینکه وارد سیستم شدید باید نام خود را در نوار بالای سایت مشاهده نمائید .حال شما باید در منوی سایت عنوان انتخابات مجمع را ببنید . مطابق شکل زیر :با کلیک بر روی عنوان " انتخابات مجمع " شما به صفحه انتخابات هدایت میشوید . مطابق شکل زیر:


برای شرکت در انتخابات کسانی میتوانند رای دهند که کارت شناسائی جدید را از کانون دریافت کرده باشند . که بر روی آن  شماره کارت شما موجود است .
شش رقم آخر این کارت را باید در داخل کادر احراز هویت وارد نمائید تا بتوانید در انتخابات شرکت نمائید .

شش رقم سمت راست شماره کارت شما در پائین کارت شناسائی شما قرار دارد .پس از وارد کردن این شماره  و کلیک بر روی کلید " ادامه فرآیند  " می توانید صفحه انتخاب مناطق را ببنید.در این صفحه بر اساس استان محل سکونت خود منطقه مورد نظر را انتخاب نمائید و برای اینکار  بر روی گزینه " نمایش کاندیدها " کلیک نمائید .
با کلیک بر روی این گزینه صفحه زیر برای شما که منطبق بر منطقه انتخابی شما می باشد باز میشود و لیست کاندیداهای آن منطقه نمایش داده میشود .در این صفحه که کاندیداهای منطقه انتخابی شما را نمایش میدهد شما می توانید بر اساس منطقه انتخابی و تعداد مجاز نماینده برای انتخاب ،  کاندید مورد نظر خود را انتخاب نمائید .
در بالای اسامی کاندیداها ، منطقه انتخابی شما و تعداد کاندیدای مجاز برای انتخاب را به شما نشان می دهد .
اگر تمایل داشتید تا مشخصات کاملتری از کاندیدای مورد نظر خود را ببینید کافیست بر روی اسم کاندیدا کلیک کنید تا اطلاعات و مشخصات کاندیدا برایتان به نمایش درآید ،  مطابق شکل زیر :پس از مشاهده مشخصات کاندید مورد نظر می توانید پنجره باز شده را ببندید و به صفحه رای دهی باز گردید .
در این صفحه همانطور که اشاره شد بر اساس تعداد کاندید مجاز برای انتخاب در مقابل اسم فرد مورد نظر کلیک کنید . و سپس بر روی " ثبت رای " کلید نمائید .توجه مهم  :
چنانچه شما بیش از تعداد مجاز برای منطقه انتخابی کاندیدا انتخاب نمائید سیستم به شما پیام خطا مطابق شکل زیر را می دهد . که با فشردن کلید " بازگشت به لیست کاندیداها " به صفحه کاندیداها و اصلاح تعداد انتخابی باز میگردید .پس از ثبت رای صفحه زیر به شما نمایش داده میشود که حاکی از ثبت رای شما بصورت موفقیت آمیز در انتخابات می باشد .در اینجا کار رای دهی شما به پایان رسیده است و می توانید از سیستم خارج شوید .
برای خروج از سیستم در نوار بالای سایت بر روی عنوان خروج کلیک کنید.توجه مهم  :
در صورتیکه شما در انتخابات شرکت کرده باشید و رای خود را ثبت نموده باشید اما برای بار دوم وارد شوید و بخواهید رای دهید سیستم به شما اجازه رای دهی با همان مشخصات قبلی خودتان را نمی دهد . و با پیام زیر مواجه میشوید .پایان


 

برای راحتی شما عزیزان فایل PDF راهنمای شرکت در انتخابات را نیز برای دانلود در همین صفحه قرار دادیم تا در صورت تمایل آن را دانلود و مطالعه فرمائید .

بر روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود راهنمای شرکت در انتخابات دومین مجمع کانون بازنشستگان وزارت دفاع